IDT79RV4700-133GH
Description
IC MPU MIPS-I 133MHZ 179PGA
DataSheet
IDT79RV4700-133GH PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Core Processor:MIPS-I
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 64-Bit
Speed:133MHz
Co-Processors/DSP:System Control; CP0
RAM Controllers:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TC)