TS68020MF20
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC MPU 68000 20MHZ 132CQFP
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
TS68020MF20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:68000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:20MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TC)