CY7C1413KV18-300BZCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1413KV18-300BZCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)