CY7C1414KV18-300BZC
Description
QDR SRAM, 1MX36, 0.45NS, CMOS, P
DataSheet
CY7C1414KV18-300BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)