CY7C1363B-117AJC
Description
CACHE SRAM, 512KX18, 7.5NS
DataSheet
CY7C1363B-117AJC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:117 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)