CY7C1352G-166AXI
Description
ZBT SRAM, 256KX18, 3.5NS
DataSheet
CY7C1352G-166AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)