IS66WVH16M8ALL-166B1LI-TR
DataSheet
IS66WVH16M8ALL-166B1LI-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:PSRAM
Technology:PSRAM (Pseudo SRAM)
Memory Size:128Mb (16M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:36ns
Access Time:36 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)