SST26VF040AT-104I/SN
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
DataSheet
SST26VF040AT-104I/SN PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)