SST26WF040B-104I/SN
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
DataSheet
SST26WF040B-104I/SN PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)