CY7C1515KV18-250BZC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
NO WARRANTY
DataSheet
CY7C1515KV18-250BZC PDF
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)