CY7C1470V33-167AXC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1470V33-167AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)