CYD18S72V18-167BGI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 484FBGA
DataSheet
CYD18S72V18-167BGI PDF
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:18Mb (256K x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)