CYD36S18V18-167BGXI
Manufacturer
Flip Electronics
VIGOR # :
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 484FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CYD36S18V18-167BGXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)