SST25WF020AT-40I/NP
Description
IC FLASH 2MBIT SPI 40MHZ 8USON
DataSheet
SST25WF020AT-40I/NP PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:3.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)