CY7C1472V25-250BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1472V25-250BZC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:72Mb (4M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)