CY62147G18-55BVXIT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 48VFBGA
DataSheet
CY62147G18-55BVXIT PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (256K x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:1.8V ~ 2.2V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)