71V3558S133BG
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
DataSheet
71V3558S133BG PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)