CY62148ELL-55SXIT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32SOIC
DataSheet
CY62148ELL-55SXIT PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)