AT24C64B-10TU-1.8
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC EEPROM 64KBIT I2C 8TSSOP
DataSheet
AT24C64B-10TU-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:900 ns
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)