CY7C1352B-100AC
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1352B-100AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)