71V25761S166PF
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
71V25761S166PF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)