AT93C86A-10SU-1.8-T
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
DataSheet
AT93C86A-10SU-1.8-T PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Technology:EEPROM
Memory Size:16Kb (2K x 8, 1K x 16)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)