25LC080T-I/SN
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC080T-I/SN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:EEPROM
Memory Size:8Kb (1K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)