FEMC016GTTG7-T13-27
Manufacturer
Flexxon
VIGOR # :
Description
Catalog
Memory
DataSheet
FEMC016GTTG7-T13-27 PDF
Type Description
Series:XTRA III
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NAND (pSLC)
Memory Size:128Gb (16G x 8)
Memory Interface:eMMC
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C