CY7C036AV-25AC
Description
DUAL-PORT SRAM, 16KX18, 25NS
DataSheet
CY7C036AV-25AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size:288Kb (16K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:25ns
Access Time:25 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)