CY7C1365CV33-133AXC
Description
CACHE SRAM, 256KX32, 6.5NS PQFP1
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C1365CV33-133AXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:3.14V ~ 3.63V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)