CY14V101QS-SE108XQ
Description
IC NVSRAM 1MBIT SPI 16SOIC
DataSheet
CY14V101QS-SE108XQ PDF
Type Description
Series:-
Package:TubeTube
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:108 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)