IS62WVS0648FBLL-20NLI
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC SRAM 512KBIT SPI/QUAD 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
IS62WVS0648FBLL-20NLI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O, SDI, DTR
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.2V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)