IS62WVS1288FBLL-20NLI
Description
IC SRAM 1MBIT SPI/QUAD I/O 8SOIC
DataSheet
IS62WVS1288FBLL-20NLI PDF
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O, SDI, DTR
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.2V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)