CY7C1470BV33-200AXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1470BV33-200AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)