MR25H40DFR
Manufacturer
Everspin Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Catalog
Memory
DataSheet
MR25H40DFR PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:RAM
Technology:MRAM (Magnetoresistive RAM)
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)