IS61LP6436A-133TQLI
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
IS61LP6436A-133TQLI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)