CY7C1350G-133AXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1350G-133AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)