CY7C1350G-133AXIT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1350G-133AXIT PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:100-LQFP
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAT28LV64H13-20
CAT28LV64H13-20
IC EEPROM 64KBIT PARALLEL 28TSOP
CAT25320HU3IGT3C
CAT25320HU3IGT3C
IC EEPROM 32KBIT SPI 10MHZ 8UDFN