DS1230YL-100
Description
DS1230 3.3 VOLT, 256 K NV SRAM
Catalog
Memory
DataSheet
DS1230YL-100 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:-
Memory Format:-
Technology:-
Memory Size:-
Memory Interface:-
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAT24C32VP2I-GT3-CS
CAT24C32VP2I-GT3-CS
IC EEPROM 32KBIT I2C 1MHZ 8TDFN
IS64LPS204818B-166TQLA3
IS64LPS204818B-166TQLA3
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
11AA080T-I/MNY
11AA080T-I/MNY
IC EEPROM 8KBIT SGL WIRE 8TDFN
RCE5C2A101J0A2H03B
RCE5C2A101J0A2H03B
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
GGP12000
GGP12000
CAP TRIMMER 0.8-12PF 750V
D1210
D1210
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-140V