71T75802S133BGI8
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Catalog
Memory
DataSheet
71T75802S133BGI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)