CY7C4122KV13-933FCXC
Description
QDR SRAM, 8MX18 PBGA361
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C4122KV13-933FCXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR IV
Memory Size:144Mb (8M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:933 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.26V ~ 1.34V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)