SST26VF032B-104V/SM
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
DataSheet
SST26VF032B-104V/SM PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:32Mb (4M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)