GS8342T36BGD-300I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
Catalog
Memory
DataSheet
GS8342T36BGD-300I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Quad Port, Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)