CY7C1371D-133BGC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
DataSheet
CY7C1371D-133BGC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)