CY7C1420BV18-200BZCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
DataSheet
CY7C1420BV18-200BZCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)