IS61LPS102436A-166TQLI
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
IS61LPS102436A-166TQLI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)