AT25020N-10SC-2.7
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
DataSheet
AT25020N-10SC-2.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:2Kb (256 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)