AT93C56-10SC-2.7
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
DataSheet
AT93C56-10SC-2.7 PDF
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)