SST39SF040-45-4I-NHE
Description
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
SST39SF040-45-4I-NHE PDF
Type Description
Series:SST39 MPF™
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:20µs
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)