AT45DB041A-RC-2.5
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 10MHZ 28SOIC
DataSheet
AT45DB041A-RC-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (264 Bytes x 2048 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)