AT93C57-10PC-1.8
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8DIP
DataSheet
AT93C57-10PC-1.8 PDF
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)