CYDD09S36V18-200BBXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256FBGA
DataSheet
CYDD09S36V18-200BBXC PDF
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (128K x 36 x 2)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:500 ps
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)