AT45DB081B-CC-2.5
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 15MHZ 14CBGA
DataSheet
AT45DB081B-CC-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (264 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:14ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)