CY7C1480V25-200BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1480V25-200BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)